2017-Champions

TrophyDisciplineWinner
 Angles TrophyExpert Trials ChampionSam Yeadon
Leon Cooper TrophyIntermediate Trials ChampionLouis Haley
Quince Rose BowlNovice Trials ChampionSam Jennings
Yorkshire Centre TrophyClubman A Champion TrialsAndrew Jackson
Yorkshire Centre TrophyClubman B Champion TrialsPhilip Hammond
Neville Crowther TrophyYouth A Class Champion TrialsWill Tolson
Jack Cleaver TrophyYouth B Class Champion TrialsSam Lampkin
C Class TrophyYouth C Class ChampionHenry Stephenson
WA Hart TrophySidecar Trials Champion
Yorkshire Centre TrophyChampionship Enduro
Yorkshire Centre TrophyExpert Enduro Champion
Yorkshire Centre TrophyClubman Enduro Champion
Yorkshire Centre TrophySprotsman Enduro Champion
Worsnop TrophyMain Road Trials
Stanley Cox SalverAll Rounder Under 21
Cliff Jessop AwardAll Rounder Under 17
Arnold Moore TrophyTrials ClubYeadon Guiseley
Frank Fletcher TrophySpeed Club
H.C. Whittemere TrophyMain Road Trials Club
Jack Wood TrophyFurtherance of Access
Ron Winterburn TrophyBest Yorkshire Centre Rider in Scottish Six Day TrialDoug Lampkin
Centre Team Champions Trials
TrophyDiscipline
Haggas ShieldOverall WinnerYeadon Guiseley
M Crosswaite, D Hemingway,B Hemingway
Ripon Motor Club TrophyBest Expert TeamYeadon Guseley
Joe Jennings, Danny Cockshott, Jamie Stephenson
Silchrome TrophyBest Intermediate TeamYeadon Guiseley
Louis Haley, Tom Rushton, Thomas Housecroft
Green Goddess TrophyBest Novice TeamYeadon Guiseley
Sam Jennings, Sam Cahill, John Lydamore
Robert Bland TrophyBest Clubman A TeamWest leeds
Nigel Crowther, Ben Ludgate, Phil Frizzel
A TrophyBest Clubman B TeamHuddersfield Falcons
Ian Haigh, Chris Greenwood, William Wood
West Yorkshire Champions
TrophyDisciplineWinner
Halifax ShieldOverall Points Club TrialsYeadon Guiseley
Jefferies ShieldTrials ClubYeadon Guiseley
Ernest Brown TrophyIndividual Points Trials
Tom Ellis TrophyExpert Champion TrialsBen Hemingway
Richardson TrophyIntermediate Champion TrialsLouis Haley
Jack Hart TrophyNovice Champion TrialsKieran Child
WYC TrophyClubman A TrialsAndrew Jackson
WYC TrophyClubman B TrialsPhilip Hammond
WYC A Class TrophyYouth A Champion TrialsWilliam Tolson
WYC B Class TrophyYouth B Champion TrialsJoe Child
Bob Lister TrophyYouth C Class Champion TrialsHenry Stephenson
Other Centre Awards
TrophyDisciplineName
Tommy Wortley TrophyBest Expert in Centre National Trials
Lister TrophyBest Intermediate in Centre National Trials
Wrays TrophyBest Novice in Centre National Trials
Bob Whiteman TrophyBest Centre Club in The National Rally
Rob Fitton TrophyBest Centre Resident Road Racer
Leon Cooper Clubman’s TrophyBest Centre Resident in Clubman Road Racer
JW Edge TrophyBest Centre Resident in Manx GP