2013-Champions

TrophyDisciplineWinner
 Angles TrophyExpert Trials ChampionSam Yeadon
Leon Cooper TrophyIntermediate Trials ChampionJoe Jennings
Quince Rose BowlNovice Trials ChampionSimon Tyas
Yorkshire Centre TrophyClubman A Champion TrialsLewis Black
Yorkshire Centre TrophyClubman B Champion TrialsMark Chippendale
Neville Crowther TrophyYouth A Class Champion TrialsSam Johnson
Jack Cleaver TrophyYouth B Class Champion TrialsWilliam Tolson
C Class TrophyYouth C Class ChampionJacob Snowden
WA Hart TrophySidecar Trials Champion
Yorkshire Centre TrophyChampionship EnduroJoe Chambers
Yorkshire Centre TrophyExpert Enduro ChampionJim Wright
Yorkshire Centre TrophyClubman Enduro ChampionRoger Winspear
Yorkshire Centre TrophySprotsman Enduro ChampionJoel Sadler
Worsnop TrophyMain Road Trials
Stanley Cox SalverAll Rounder Under 21Richard Sadler
Cliff Jessop AwardAll Rounder Under 17James Stones
Arnold Moore TrophyTrials ClubYeadon Guiseley
Frank Fletcher TrophySpeed Club
H.C. Whittemere TrophyMain Road Trials Club
Jack Wood TrophyFurtherance of AccessRichmond MC
Ron Winterburn TrophyBest Yorkshire Centre Rider in Scottish Six Day TrialDoug Lampkin
Centre Team Champions Trials
TrophyDiscipline
Haggas ShieldOverall WinnerYeadonGuiseley
Martin Crosswaite, Sam Yeadon, Dan Clark
Ripon Motor Club TrophyBest Expert TeamBradford DMC
Nathan Wrigglesworth, Ross Crosby, Phil Disney
Silchrome TrophyBest Intermediate TeamHuddersfield Falcons
Ben Robinson, Gavin Black, Simon Tyas
Green Goddess TrophyBest Novice TeamYeadon Guiseley
Sam Cahill, Louis Haley, John Lydamore
Robert Bland TrophyBest Clubman A TeamYeadon Guiseley
Michael Benn, Paul Jackson, Paul Gravestock
A TrophyBest Clubman B Team
West Yorkshire Champions
TrophyDisciplineWinner
Halifax ShieldOverall Points Club TrialsYeadon Guiseley
Jefferies ShieldTrials ClubYeadon Guiseley
Ernest Brown TrophyIndividual Points TrialsJoeJennings
Tom Ellis TrophyExpert Champion TrialsSam Yeadon
Richardson TrophyIntermediate Champion TrialsJoe Jennings
Jack Hart TrophyNovice Champion TrialsSam Beecroft-Penny
WYC TrophyClubman A TrialsAndrew Jackson
WYC TrophyClubman B TrialsMark Chippendale
WYC A Class TrophyYouth A Champion TrialsSam Johnson
WYC B Class TrophyYouth B Champion TrialsWilliam Tolson
Bob Lister TrophyYouth C Class Champion TrialsJacob Snowden
Other Centre Awards
TrophyDisciplineName
Tommy Wortley TrophyBest Expert in Centre National TrialsRichard Sadler
Lister TrophyBest Intermediate in Centre National TrialsG Black, J jennings
Wrays TrophyBest Novice in Centre National TrialsJack Stones
Bob Whiteman TrophyBest Centre Club in The National Rally
Rob Fitton TrophyBest Centre Resident Road RacerGrant Whitaker
Leon Cooper Clubman’s TrophyBest Centre Resident in Clubman Road RacerGrant Whitaker
JW Edge TrophyBest Centre Resident in Manx GP