2012-Champions

TrophyDisciplineWinner
 Angles TrophyExpert Trials ChampionLiam Walker
Leon Cooper TrophyIntermediate Trials ChampionBen Robinson
Quince Rose BowlNovice Trials ChampionSam Yeadon
Neville Crowther TrophyYouth A Class Champion TrialsThomas Housecroft
Jack Cleaver TrophyYouth B Class Champion TrialsTom Geldart
C Class TrophyYouth C Class ChampionWilliam Tolson
WA Hart TrophySidecar Trials Champion
Yorkshire Centre TrophyChampionship EnduroMichael Briggs
Yorkshire Centre TrophyExpert Enduro ChampionScott Stephenson
Yorkshire Centre TrophyClubman Enduro ChampionMark Marshall
Yorkshire Centre TrophySprotsman Enduro ChampionPaul Askew
Worsnop TrophyMain Road Trials
Stanley Cox SalverAll Rounder Under 21Richard Sadler
Cliff Jessop AwardAll Rounder Under 17Jack Price
Arnold Moore TrophyTrials ClubYeadon Guiseley
Frank Fletcher TrophySpeed Club
H.C. Whittemere TrophyMain Road Trials Club
Jack Wood TrophyFurtherance of AccessRichmond MC
Ron Winterburn TrophyBest Yorkshire Centre Rider in Scottish Six Day TrialDoug Lampkin
Centre Team Champions Trials
TrophyDiscipline
Haggas ShieldOverall WinnerHillsbrough mC
Dan Thorpe, Chris Pearson, Tim Pearson
Ripon Motor Club TrophyBest Expert TeamBradford DMC
Nathan Wrigglesworth, Ross Crosby, Phil Disney
Silchrome TrophyBest Intermediate TeamBradford & DMC
Anthony Ayrton, Harry Lampkin, Philip Armstrong
Green Goddess TrophyBest Novice TeamNo Finishers
Robert Bland TrophyBest Clubman A TeamBradford & DMC
Stuart Wood, Darren Holmes, Andy Tales
A TrophyBest Clubman B Team
West Yorkshire Champions
TrophyDisciplineWinner
Halifax ShieldOverall Points Club TrialsYeadon Guiseley
Jefferies ShieldTrials ClubYeadon Guiseley
Ernest Brown TrophyIndividual Points TrialsSam Yeadon
Tom Ellis TrophyExpert Champion TrialsJoel Sadler
Richardson TrophyIntermediate Champion TrialsJoe Jennings
Jack Hart TrophyNovice Champion TrialsSam Yeadon
WYC TrophyClubman A TrialsAndrew Jackson
WYC TrophyClubman B TrialsMark Chippendale
WYC A Class TrophyYouth A Champion TrialsSam Johnson
WYC B Class TrophyYouth B Champion TrialsBen Goddard
Bob Lister TrophyYouth C Class Champion TrialsWilliam Tolson
Other Centre Awards
TrophyDisciplineName
Tommy Wortley TrophyBest Expert in Centre National TrialsDan Thorpe/Richard Sadler
Lister TrophyBest Intermediate in Centre National TrialsGavin Lowther
Wrays TrophyBest Novice in Centre National TrialsSam Yeadon
Bob Whiteman TrophyBest Centre Club in The National Rally
Rob Fitton TrophyBest Centre Resident Road Racer
Leon Cooper Clubman’s TrophyBest Centre Resident in Clubman Road Racer
JW Edge TrophyBest Centre Resident in Manx GP

2012 ACU Champions

2012 ACU Events British Solo Champion

James Dabill

2012 S3 Parts Championship

Richard Sadler

2012 ACU/Normandale Series

Class D Darren Wasley

2012 ACU Youth A

Jack Price

2012 ACU Youth D (Medium Wheel)

Edward Earle

2012 ACU Ladies Youth B

Hannah Richardson

2012 ACU Ladies Youth C

Gabby Whitham

2012 Luscombe Suzuki Leeds/ACU British Sidecar Trials Champion

Robin & Sam Luscombe

2012 ACU Centre Team Trial (Adult)

1st Yorkshire
Jack Challoner, James Dabill, Jonathan Richardson, Richard Sadler and Dan Thorpe

2012 ACU Centre Team Trial (Youth Male)

1st Yorkshire
Sam Johnston, Jack Price, Jack Stones, James Stones and Sam Yeadon