2011-Champions

TrophyDisciplineWinner
 Angles TrophyExpert Trials ChampionDan Thorpe
Leon Cooper TrophyIntermediate Trials ChampionGraham tales
Quince Rose BowlNovice Trials ChampionRichard Mellon
Neville Crowther TrophyYouth A Class Champion TrialsJack Price
Jack Cleaver TrophyYouth B Class Champion TrialsThomas Housecroft
C Class TrophyYouth C Class ChampionSam Johnson
WA Hart TrophySidecar Trials Champion
Yorkshire Centre TrophyChampionship EnduroGavin Houson
Yorkshire Centre TrophyExpert Enduro ChampionDeclan Helliwell
Yorkshire Centre TrophyClubman Enduro ChampionPeter Ellis
Yorkshire Centre TrophySprotsman Enduro ChampionMark Marshall
Worsnop TrophyMain Road Trials
Stanley Cox SalverAll Rounder Under 21Jonathan Richardson
Cliff Jessop AwardAll Rounder Under 17Sam Yeadon
Arnold Moore TrophyTrials ClubYeadon Guiseley
Frank Fletcher TrophySpeed Club
H.C. Whittemere TrophyMain Road Trials Club
Jack Wood TrophyFurtherance of AccessRichmond DMC
Ron Winterburn TrophyBest Yorkshire Centre Rider in Scottish Six Day TrialJames Dabill
Centre Team Champions Trials
TrophyDiscipline
Haggas ShieldOverall WinnerBradford DMC
Phil Disney, Nathan Wrigglesworth, Aran Drachenberg
Ripon Motor Club TrophyBest Expert TeamYeadon Guiseley
Zac Sherwin, Andy McLoughlin, Dan Clarj
Silchrome TrophyBest Intermediate TeamYeadon Guiseley
Jamie Stephenson, Andrew Carter, Danny Cockshot
Green Goddess TrophyBest Novice TeamHuddersfield Falcons
Simon Tyas, Anthony Copper, Oliver Fortune.
Robert Bland TrophyBest Clubman TeamHuddersfield Falcons
Rob Armson, Garry Morley, Richard Beever.
West Yorkshire Champions
TrophyDisciplineWinner
Halifax ShieldOverall Points Club TrialsYeadon Guiseley
Jefferies ShieldTrials ClubYeadon Guiseley
Ernest Brown TrophyIndividual Points TrialsRichard Sadler
Tom Ellis TrophyExpert Champion TrialsRichard Sadler
Richardson TrophyIntermediate Champion TrialsBen Robinson
Jack Hart TrophyNovice Champion TrialsJoe Jennings
WYC A Class TrophyYouth A Champion TrialsSam Yeadon
WYC B Class TrophyYouth B Champion TrialsThomas Housecroft
Bob Lister TrophyYouth C Class Champion TrialsSam Johnson
Other Centre Awards
TrophyDisciplineName
Tommy Wortley TrophyBest Expert in Centre National TrialsDan Thorpe
Lister TrophyBest Intermediate in Centre National TrialsRussell Rooksby
Wrays TrophyBest Novice in Centre National TrialsMark Sunter
Bob Whiteman TrophyBest Centre Club in The National Rally
Rob Fitton TrophyBest Centre Resident Road RacerGrant Whitaker
Leon Cooper Clubman’s TrophyBest Centre Resident in Clubman Road RacerGrant Whitaker
JW Edge TrophyBest Centre Resident in Manx GP